Čas dovolených je před námi - Italský cestopis 2007

pondělí 5. květen 2008 20:18

Mare Adriatico
Z. Huspek

Čas dovolených se neúprosně blíží. Jak jsme putovali loni popisuje následující cestopis. A protože má zatím 9 kapitol, jeho pokračování najdete v odkazu dole.


Dovolenou v roce 2007 jsme naplánovali na začátek června. Počátkem dubna jsme začali dělat fasádu na chalupě - no začali, dělali to řemeslníci, ale asistence byla stejně nutná.
V květnu byly
Obrazekvšechny tři strany (kromě štítu na severovýchodní stranu) hotové, celkem v klidu jsem oslavil šedesátku (když mě bylo o polovinu a víc let méně, považoval jsem šedesátileté lidi za starce, proč se tak necítím?) a po večerech jsem brouzdal po síti a hlavně po mapě Itálie. Protože letos jsme chtěli kousek dál, než do Caorle. Zalíbila se mi oblast kolem Ravenny, kdybychom sjeli až někam k Rimini, bylo by to fajn. Proč zrovna Rimini? Podívat se do míst, která člověk zná z nepřekonatelného Feliniho filmu Amarcord. Jenomže to by znamenalo ještě dalších skoro 300 kilometrů od Caorle. Zůstaneme někde u Ravenny, padlo rozhodnutí a vypsal jsem si pět kempů, které se mi zdály klidné a hlavně menší. Protože velké mezinárodní kempy našlapané lidmi, auty, stany a karavany mě moc nelákaly. Jak se později ukázalo, zbytečně.Obrazek

V polovině měsíce jsme vytáhli ze stodoly cestovní karavan (ten zadní je pracovní), důkladně ho nechali vyvětrat, elektrikář Jiří opravil světla, všechno jsme vypulírovali a ve čtvrtek odpoledne naložili věci. Pro letošní rok mělo premiéru jiné auto – loni v říjnu jsme koupili Forda Focuse, obsah 1600 a tak jsem byl zvědavý, jestli si poradí s karavanem tak dobře, jako passat (toho se nám podařilo prodat v lednu).

Počasí slunečné, teplo na kraťasy a tak jsme deset minut po sedmé večer vyrazili. Noc se mi zdála příhodnější, přes den bylo docela horko, navíc noční provoz v Německu a nakonec i na rakouské dálnici je minimální a na místo bychom měli v poklidu dojet kolem poledne… myslel jsem si.

Přejeli jsme hranici na Folmavě, ještě se ukazovaly občanky, od nového roku už se bude jezdit bez zastávky… Standardní rychlostí kolem stovky jsme najeli za Fürthem na solidní silnici směr na Cham. Za chvíli houkání, kouknu do zrcátka a vzápětí se kolem nás prohnali hasiči. Hořela hala obchodu na obchvatu kolem města, plno černého kouře (aby ne, když je to všechno postavený z PVC) nějaký mohutný oheň vidět nebylo.

Tuhle cestu kolem Chamu dál na Straubing mám najetou nesčíslněkrát, jenomže teď kruháč nad městem přestavovali a já najel na špatnou odbočku. Než jsme se mohli otočit, ujeli jsme skoro 4 km. To byl první kufr a za celou cestu jich následovalo ještě pár…

Úryvek z první kapitoly cestopisu. Celý text najdete zde (celkem 9 kapitol včetně obrázků, na posledních dvou se intenzívně pracuje). Dobré počtení přeje ZH.

http://www.multiweblog.estranky.cz/

Zdeněk Huspek

Zdeněk Huspek

Zdeněk Huspek

Píše fejetony, povídky (ty už méně), novinové články, komentáře k vlastním fotografiím (fotoblog) na vlastních webových stránkách. V blogu postřehy a události z pohledu obyčejného člověka.

Živnostník co do způsobu obživy, příležitostný novinář, fotograf, webmáster vlastních stránek, počítačový nadšenec. Obyvatel západních Čech s přiměřeně skepticko-optimistickým náhledem na svět. Ročník 47´.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora