Dvě zprávy. Jedna nenápadná a druhá zbytečná.

pondělí 31. březen 2008 22:21

Píše ve svém blogu paní Martinovská, že za první čtvrtletí letošního osmičkového roku nenapsala média nic, co by stálo za vystřižení a uschování. Nevím, jaký tisk čte paní Martinovská, já jsem si vybral z nedělních TV zpráv dvě. Jednu na veřejnoprávní, druhou na komerční. První zpráva je pozitivní, druhá jen ukazuje nesmyslnost počínání bulváru.

Po hlavních zprávách na ČT 1 (to je program, jehož logo předvádí živí lidé s tak připitomělým výrazem, že musí dát hodně práce se jej naučit) ve zprávách z regionů (které sleduje už jen málokdo) zazněla jedna zajímavá: ve městě Nová Paka už lidé neplatí za popelnice a psy, od 1. dubna nebudou platit první hodinu parkování na náměstí. Mladý starosta (zvolený za sdružení nezávislých kandidátů) obhajoval rozhodnutí rady slovy - nevybereme na těchto poplatcích tolik, abychom tuto částku nenahradili z rezerv městského úřadu (volná interpretace autora). Nevypovídá to o něčem? Jistě, někde to jde. Když se chce.

Nová Paka má něco přes 9 tisíc obyvatel a není to tedy zrovna malé město. Jejím obyvatelům zbude v peněženkách pár stovek ročně. Není to suma závratná, ale za dobrou zprávu to považovat musím.

Otvírák, neboli hlavní zpráva na komerční televizi se věnovala (a pěkně dlouhou dobu) jednomu blonďatému střevu, které přišlo k hodně velkým penězům zásluhou svého dědečka a teď je úspěšně roztáčí na večírcích s různými potenciálními ženichy a dělá všechno proto, aby se o něm mluvilo. To stvoření se jmenuje Paris Hiltonová (líbila se mi reportérka zprávy důsledně dodržující anglický výraz pro příjmení) a tváří se jako bubák. A nemá ráda reportéry, kteří ji a jejího přítele (hrál v Praze se skupinou Good Charlotte ) naháněli celou dobu, do si prohlíželi orloj a potom šli na oběd. Přítel po neúspěšném zahánění (!) paparazzi dokonce prohlásil, že asi neumí anglicky. V tu chvíli mě napadlo - co kdyby si jejího příjezdu vůbec nikdo nevšiml? Nebo dělal, že to naprosto nikoho nezajímá? Předstíraná nervozita z vlezlých novinářů by se patrně změnila v opravdovou!

To samozřejmě nehrozí, protože komerční televize a bulvární noviny by neměly co vysílat a psát. Přece by neinformovaly senzacechtivé diváky, pro než jsou zprávy o celebritách jediným vzrušením nedělního nudného večera o skutečnosti, že v nějakém podkrkonošském městečku mají na radnici pár chytrých lidí, kteří se snaží život svých obyvatel co nejvíc zpříjemnit?

Nemyslím si, že nejsou k mání zprávy, které stojí za to si vystřihnout (i když zrovna ty televizní technicky moc vystřihovat nejdou). Je to záležitost úhlu pohledu. Pro někoho budou důležité eskapády bohatých budižkničemů, pro někoho zase zprávy všední, skoro až nudné...

Pozn. autora - v Nové Pace jsem nikdy nebyl, nikoho tam neznám a z propagace jejich města nemám ani korunu.

Zdeněk Huspek 59.jpg Panorama Nová Paka Autor: Studio Shark

Zdeněk Huspek

Zdeněk Huspek

Zdeněk Huspek

Píše fejetony, povídky (ty už méně), novinové články, komentáře k vlastním fotografiím (fotoblog) na vlastních webových stránkách. V blogu postřehy a události z pohledu obyčejného člověka.

Živnostník co do způsobu obživy, příležitostný novinář, fotograf, webmáster vlastních stránek, počítačový nadšenec. Obyvatel západních Čech s přiměřeně skepticko-optimistickým náhledem na svět. Ročník 47´.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora